Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edmond Cibaku

Tags: Edmond Cibaku, Mond Cibaku

Vendlindja: Sohodoll   
Edmond Cibaku është një këngëtar i njohur. Me kenget e tij dhe zerin mbreslenes ka marre zemren e shume njerezve. Ai ka lindur ne fshatin e Sohodollit (Diber) ku vazhdoi mesimet e tij shkollore. Pas pak kohesh erdhi ne Tirane per nje jete me te mire. Ne Tirane ai ka mundesuar nje videoklip ne BBF reth vitit 2009.Ne 2016 ai ka bere nje klip ku ka bashkepunuar me kengetarin e njohur Dritan Jashari. Kenga quhet Mahmut Dac Kalisi....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017