Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Edmond Mancaku - Nenes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/05/2013

2013-05-31T16:16:10+00:00o nene ku je, me mungon
per cdo nate mallin e nxjerr
mes endrrash plot
permes dhimbjesh te kujtoj
sa nevoj qe kam
ate te ngrohten dore askush sta fal

o nene ku je, a me degjon
keto fjale i shatitem sa ishe gjalle
dhe vajtoj vetem nene
mes trishtimit qaj
asnje dashuri ne bote s'te zevendeson

Dhe malli nenes qofte ai qe nuk shuhet kurre
syt e zemres e shikojn dhe atje larg
ty te lutem zot i madh
veq nje nat sillma ti pran
serish ne kraht e saj dua te qendroj


Ky tekst u dërgua nga Argjiro
Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet