A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Etmond Mancaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Etmond Mancaku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, pop-rock dhe e lehtë. Fillesat ne vitin 90 me ish grupin" Klandestin" si vokalist, kompozitor e kitarist. Ne vitin 1994 vjen albumi i pare "Engjelli i rrembyer" kur ne kete album ishte kompozitor, orkestrues dhe autor tekstesh. Nje album ku moren pjese kengetaret me ne ze te asaj periudhe si: Dashnor Diko, Elton Deda, Redon Makashi, Gjergj Jorgaqi, Grupi Shok, Grupi Ritfolk, Mimoza Selimi, Leonard Bulku etj. Viti 1997 vjen albumi "Si Bananja" ku beri kompozimin dhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Wendi Mancakut

I ati i

Melodajn Mancakut

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Ne Apo Kjo Kohe... (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Ishte Nata E Fundit
Vertete Je Mrekulli
Naten Qesh, Diten Qan
Nga Muzgu Ne Agim
Pa Qytetin Tim
Piruet
Iluzion Qe Vret

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Kacho

Mihallaq Andrea

Pellumb Elmazi

Chika

Orhan Zeneli

Niku

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Burim Kastrati

Bekim Kumanova

Breaker G


Tags: Etmond Mancaku, Edmond Mancaku, Mond Mancaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019