Melodajn Mancaku
Melodajn Mancaku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Tetor 2006
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja

Biografia

BIOGRAFIA: Melodajn Mancaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Melodajn Mancaku lindur me 07.10.2006 ne Tirane. Kryesisht rrugetimi drejt artit ka nisur qe ne moshe te vogel me konkurset e ndryshme per piano dhe kenge. 2014- 2022 studion piano dhe kitare ne Liceun Artistik"Jordan Misja". 2014– vleresuar me cmimin e pare ne festivalin mbarekombetar “Pianisti i ri" 2015–vleresuar me cmimin e dyte ne festivalin e "Zerave te Rinj" edicioni i 18. 2016– vleresuar me cmimin e pare ne konkursin pianistik...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0