Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Etmond Mancaku - Nga Muzgu Ne Agim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

07/12/2015

2015-12-07T15:10:42+00:00

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 15
Ne qetesine e ktij muzgu, mendimet ndalojn
Fluturoj bashke me eren, kilometrat pergjon!
Nje mirazh n`horizont autostopin provon
sa me shume i afrohem, aq me qarte e dalloj.

Ajo qe shoh une nuk eshte nje vizion
por nje femer ne perfeksion.
Dhe kete moment, adrenalina ndryshon.
Afer saj une motorrin ndaloj dhe e pyes se ku do te shkoj...
Ku t`mundesh me thot, vetem mos ndalo!...

REF.:
Muzgut te perflakur ecim une dhe ti
Shterguar dhe pse dy te panjohur.
Jemi si nje shpirt qe endet naten
Diten fle, naten rri zgjuar...
Muzgut te perflakur ecim une dhe ti
Shterguar sjemi me te panjohur.
Ndoshta je ti ti shpirti im binjak
nga muzgu deri n`agim,
deri ne agim...

Ajo qe shoh une nuk eshte nje vizion
por nje femer ne perfeksion.
Dhe kete moment, adrenalina ndryshon.
Afer saj une motorrin ndaloj dhe e pyes se ku do te shkoj...
Ku t`mundesh me thot, vetem mos ndalo!...

REF.:
Muzgut te perflakur ecim une dhe ti
Shterguar dhe pse dy te panjohur.
Jemi si nje shpirt qe endet naten
Diten fle, naten rri zgjuar...
Muzgut te perflakur ecim une dhe ti
Shterguar sjemi me te panjohur.
Ndoshta je ti ti shpirti im binjak
nga muzgu deri n`agim,
deri ne agim...


Ky tekst u dërgua nga Klaudio Jazaj
Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet