Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Edmond Veizaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edmond Veizaj është një autor këngësh i njohur. Nisi studimet për piano në moshën shtatë vjecare pranë liceut artistik "Ajet Xhindole" Berat, ku dhe i përfundon me rrezultate të shkëlqyera. Studimet e larta i kryen në Akademinë e Arteve fakulteti i muzikës, dega kompozicion në klasën e Prof Sokol Shupo. Pjesëmarrës në aktivitetet e RTSH në Festivalin e muzikës së lehtë, Hit Fest, Festivalet e këngës për fëmijë Shkodër e Tiranë dhe në aktivitete analoge si Top Fest dhe Kënga Magjike....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

De Vox

Gent Bejko

Ocko Vasilkovski

Astrit Halimi

Muharrem Xhediku

Vasil Dede

Miron Kotani

Alfred Capaliku

Kledi Bahiti

Besar Likaj

Tags: Edmond Veizaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet