Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmond Veizaj
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Tetor 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Edmond Veizaj është autor këngësh i njohur. Nisi studimet për piano në moshën shtatë vjecare pranë liceut artistik "Ajet Xhindole" Berat, ku dhe i përfundon me rrezultate të shkëlqyera. Studimet e larta i kryen në Akademinë e Arteve fakulteti i muzikës, dega kompozicion në klasën e Prof Sokol Shupo. Pjesëmarrës në aktivitetet e RTSH në Festivalin e muzikës së lehtë, Hit Fest, Festivalet e këngës për fëmijë Shkodër e Tiranë dhe në aktivitete analoge si Top Fest dhe Kënga Magjike.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist