Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edmond Xhani

Tags: Edmond Xhani

Edmond Xhani është një autor këngësh i njohur. Mjeshtri i muzikës, Edmond Xhani ish kitaristi i talentuar të orkestrës së RTSH-rë dhe Ansamblit Shtetëror të Këngëve dhe Valleve Popullore, drejtuesi i Orkestrës "Alba" në New York, i larguar familjarisht nga Shqipëria në vitin 1996 nëpërmjet lotarisë amerikane, i dha një intervistë kolegut tonë Beqir Sina, mbasi ai ishte anëtarë i Jurisë në Festivalin e 50të, i Këngës në Radio Televizion. Xhani, fletë për aktivitetin e tij në New York, jetën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem


Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017