A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Beqiri

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edona Beqiri is a writer. Udhetimi i saj per ne boten e poezise ka filluar qe ne moshe te vogel, kur per here te pare ne moshen 12 vjecare zuri vendin e dyte ne Gjilan per poezine “Lulet e pranveres” ne vitin 2004 ku dhe mori mirenjohje. Rrugetimi i saj drejt botes se shkrimit vazhdoi kur per here te pare botoi librin e saj te pare te titulluar “Zemra troket ne zemer” dhe qe u mireprit shume mire si ne Kosove gjithashtu edhe jasht vendit. Ne vitin 2010 merr mirenjohje ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Valmira Beqiri-Morina

Gjuljana Marku

Flogerta Krypi

Edisnajda Xhihani

Anida Rexha

Rejsi Meçe

Franceska Ramadani

Belantina Venari

Loranda Fejzullai

Simona Shalcanj


Tags: Edona Beqiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019