Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Bujari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edona Bujari është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Edona eshte nga Suhareka por Jeton dhe punon ne Prizren. Eshte nene e dy femijve Ronit dhe Rea-s. Eshte aktive ne dasma ahengje e shum evente te tjera muzikore me shume perkushtim. Më datë 7 Nëntor 2016, Edona Bujari publikon videoklipin "Plaget". Në vitin 2017, Edona Bujari publikon albumin "Live 2017". Më datë 13 Dhjetor 2018, Edona Bujari publikon videoklipin "Jena Te Ri". Më datë 5 Gusht 2020, Edona Bujari publikon videoklipin "B...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtare e grupit

Motrat Bujari

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 2017 (2017)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Selimi

Valbona Spahiu

Adelina Jashari

Nazmije Selimi

Feime Salihu

Gentiana Podrimaj

Ilire Marevci

Drenusha Latifi

Teuta Kurti

Teuta Blaka

Tags: Edona Bujari


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet