Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Gjinaj

Tags: Edona Gjinaj, Edona

Jeton dhe vepron në        Mosha: 23 Vjeç  
Edona Gjinaj është një këngëtare e njohur. Edona Gjinaj është një këngëtare e re e cila ka filluar të ndërtojë karrierën e saj në Zvicër. Eshtë me prejardhje nga Gjakova, por ka lindur dhe është rritur në Zvicër dhe aktualisht vazhdon studimet profesionale në WIAM. Ka marrë mësime për kanto prej 11 vjetësh: 2 vjet muzikë klasike dhe 9 vjet pop. Gjithashtu ka kryer edhe rreth 5 vjet trajnim vokal. Flet shumë mirë Gjermanisht, Anglisht dhe Shqip. Ka bashkëpunuar me Patrick Nuo dhe ka rreg...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017