Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Reshitaj

Tags: Edona Reshitaj

Edona Reshitaj është një këngëtare e njohur. Edona eshte aktore dhe kengetare. Punon si aktore ne Teatrin Kombetar te Prishtines. Ne fund te muajit do te udhetoje per ne Bogota te Columbise me shfaqjen “Rock”N’Roll”, nje shfaqje muzikore. Ne e njohim nga “Portokalli” ne rolin e Sarandes, nje vajze kosovare qe imitonte kengetaret. Krahas aktrimit, se bashku me banden e saj muzikore luajne muzike neper evenimente te ndryshme. Ne repertor perfshihen kenge te vjetra shqipe, angleze dhe france...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  24

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017