Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Vatoci

Tags: Edona Vatoci

Vendlindja: Prishtinë      Mosha: 21 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Edona Vatoci është një këngëtare e njohur. Edona ka lindur me 2 Qershor te vitit 1996.Per here te pare Edona Vatoci ra ne sy gjate spektaklit "Albanian Got Talen"t ku kendoi dhe luajti ne piano ku arriti deri ne Finale. Me vone ajo u paraqit edhe ne festivalin Top-Fest 8 ne vitin 2011 me kengen Pergjithmone ku pati mjaft sukses dhe u nominua per cmimin "Best New Artist". Në vitin 2012 ajo paraqitet ne talnt-show "The Voice of Albania" ku performoi kengen "Blue Jeans" dhe u pranua ne sk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  28

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017