Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dallëndyshja

Hapa krahët,
dhe po fluturoj.
Mbi tokën time të vjetër,
Që vetem mund ta ëndërroj


Po më ndali kush,
unë do rezistoj.
Do hap krahet e mi të artë,
dhe prap do fluturoj.


Do fluturoj mbi ty,
e do të të përshendes.
Do të të dhuroj lumturin,
që e prite për shumë vjet.


Tani më lër rahat,
se dua të fluturoj.
Dhe çdo njeriu të kësaj botë,
lumturin do ja dhuroj.

- poezi nga Edona


- U dërgua nga Edona -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim