A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eduart Dëma

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  47
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Eduart Dëma is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Ka studiuar per kanto ne Akademin e Arteve ne Athine 2008-2010. Më datë 6 Korrik 2009, Eduart Dëma publikon videoklipin "Te Flisja Me Ty O Zot". Orkestrimi i këngës u punua nga Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video. Më datë 5 Prill 2010, Eduart Dëma publikon videoklipin "Sofra E Vjeter". Më datë 27 Shtator 2011, Eduart Dëma publikon videoklipin "Do Ta Marr Nusen Came". Në vitin 2011, Eduart Dëma publikon albumin "Lu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lintor Osmenaj

Selim Paja

Altin Sulku

JR

Dritan Bajraktari

Krimineli

D.M.K.

Gent Bushpepa

Rudi

DMC aka Babloki


Tags: Eduart Dëma, Eduard Dema

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019