Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Lum Ai Qe Sprishi Fjale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

1: si haroj kurr ato fjale
kur lutej gjyshi o zot
pasha u befsh more djle
pasha me miq e me shok (2x)

REF: per ciflik e salltanete
jo mor jo zdua tia di
pasuri ne kete jete
jeni ju o miqt e mi 2HERE

2: me fjalet e tij u rrita
miresi me fali jeta
sa here mik ne port te prita
jeta me thosh tungjatjeta 2 HERE

REF: 2 HERE

3: kush me kembe e kush me kale
nga kjo bot nje dite do dale
lum ai qe sprishi fjale
sa jetoj dhe ishte gjalle

2HERE
por do keni parasysh kur ti ktheheni strofes se tret per here te dyte do i shtoni nje
(OPO) perpara p.sh (opo) kush ne kembe e kush me kale
nga kjo bot nje dit do dal etj

REF: 2HERE


Ky tekst u dërgua nga kico lamaj

Eduart Dëma - Lum Ai Qe Sprishi Fjale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lum Ai Qe Sprishi Fjale".
3. Video është e këngës "Lum Ai Qe Sprishi Fjale", por nuk këndohet nga Eduart Dëma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0