TEKSTESHQIP

Eduart Dëma
Lum Ai Qe Sprishi Fjale
Lyrics

1: si haroj kurr ato fjale
kur lutej gjyshi o zot
pasha u befsh more djle
pasha me miq e me shok (2x)

REF: per ciflik e salltanete
jo mor jo zdua tia di
pasuri ne kete jete
jeni ju o miqt e mi 2HERE

2: me fjalet e tij u rrita
miresi me fali jeta
sa here mik ne port te prita
jeta me thosh tungjatjeta 2 HERE

REF: 2 HERE

3: kush me kembe e kush me kale
nga kjo bot nje dite do dale
lum ai qe sprishi fjale
sa jetoj dhe ishte gjalle

2HERE
por do keni parasysh kur ti ktheheni strofes se tret per here te dyte do i shtoni nje
(OPO) perpara p.sh (opo) kush ne kembe e kush me kale
nga kjo bot nje dit do dal etj

REF: 2HERE

DËRGOI: