Eduart Jubani
Eduart Jubani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Jeton në
  • ShkodërBiografia

BIOGRAFIA: Eduart Jubani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore shkodrane. Eduard Jubani, djaloshi shkodran 16 vjecar i erdhi skenes shqiptare si kengetar (kapi majen e skenes se kenges, sepse ne ate moshe te re kendoi ne Festivalin Kombetar te Kenges ne Radiotelevizion), me nje ze brilant, shperthyes, timbrik... "Fati" i tij ishte, sepse ne ate moshe te rinise se tij, me ate ze shperthyes, nuk mund t'i kendonte dashurise; dashuria ishte "burgosur" dhe "internuar" nga komunistet e kuq, pushtetaret sundues te Shqiperise....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1