Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edueda Salihaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  100
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 16 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Edueda Salihaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo vijon mesimet ne shkollen "Tefik Çanga" dhe mesimet e gjuhes angleze ne "ElsLind@star". Edueda perveç muzikes dhe gjuhes angleze ka edhe disa lende te preferuara. Kohen e lire e kalon duke luajtur tennis, i cili eshte sporti i saj i preferuar. Edueda filloi karrieren e saj si kengetare ne vitin 2015. Në Shtator 2016, Edueda Salihaj merr pjesë në Diamond Fest me këngën "Yll Dua Të Bëhem". Ajo ne kengen e pare fitoi çmimin kompozimi me i mi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vesa Berisha

Arbnora Rexhepi

Lorina Dula

Anika Berisha

Blinera Muzhaku

Roza Sadiku

Jona Zeneli

Erza Hoti

Rreze Bekteshi

Djellona Krasniqi

Tags: Edueda Salihaj


Komente mbi këtë artist