Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edward Maya

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Eduard Marian Ilie
 • Vendlindja:
 • Bukuresht 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Edward Maya është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Eduard Marian Ilie i njohur si Edward Maya është një performues, DJ, kompozitor, tekstshkrues rumun. Ai u diplomua në "George Enescu Music High School" në Bukuresht, ku u shpall edhe si më i miri i vitit. Në vitin 2006, Maya ka punuar me shumë se artistë të tjerë rumunë si Akcent, Vika Jigulina, Blaxy Girls, DJ Sava, DJ Rynno, Payam Forghani dhe Liviu Hodor. Ai ka punuar edhe në këngën Tornerò, i cili është kryer nga Mihai Traistariu në Eurovi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mika

Taio Cruz

Iyaz

Ron Pope

James Arthur

Jason Derulo

Stromae

Faydee

Passenger

Riccardo Cocciante

Tags: Edward Maya


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet