TEKSTESHQIP

Egi
Nuk Mundem
Lyrics
(Feat. Sekondari)

Sa do doja qe ne te ishim bashke
ajo nate mos mbaronte kurre
do doja t'kaloja oqeane pafund
e pranoj dhe vdekjen qe ti te kthehesh tek une
mundohem ta qe kuptoj gjithcka po merr fund
edhe pse t'veshtir ta pranoj
vetem nje shprese t'vetme ta kerkoj
ti je arsyeja qe une po jetoj

- Si mundem ta largoj ate
e dua por ai s'eshte me
pa ndjenja si akull e ftohte
derzohu se nuk mundesh dot -

Me fal qe t'lendova aq shume
dite te me mira do te vijne tek une
di qe eshte i kot mundimi im kur ti nuk mundesh
me fal eshte gabim e po t'kerkoj
n'ket moment per ty kam nevoj
se di a m'beson por nuk eshte loje thjest
jane ndjenjat qe po perjetoj

- Si mundem ta largoj ate
e dua por ai s'eshte me
pa ndjenja si akull e ftohte
derzohu se nuk mundesh dot -

Se nje dite tek ti une do te vij
edhe nese larg ti je
rruge te pafunda jane ne pershkim te t'kem vetem njehere

- Si mundem ta largoj ate
e dua por ai s'eshte me
pa ndjenja si akull e ftohte
derzohu se nuk mundesh dot -

DËRGOI: