Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eglantin Sota - Moj E Bukura Lushnjare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Bukura Lushnjare".
3. Video është e këngës "Moj E Bukura Lushnjare", por nuk këndohet nga Eglantin Sota.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eglantin Sota - Moj E Bukura Lushnjare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Muzika:

Edi Balili

Teksti:

Jorgo Papingji

Komente

Asnjë Koment

17/10/2019

2019-10-17T17:00:06+00:00Moj e bukura Lushnjare
Plot me nur e bukuri
Me ca naze lozonjare
Mendja veç tek ty më rri

Do të ndez unë një lambadhe
Do të lus unë perëndinë
Të më japi një Lushnjare
Të më ndrisi gjithë shtëpinë

Ref.
Ti Lushnjare, unë Lushnjar
Me sevdanë nuk ka pazar
Po ma pruri zoti mbarë
Do bëjmë dasmën këtë behar

Kur të marri dasma flakë
Kur në qiell të shkojë hareja
Si kjo dasëm s’keni parë
Do të thotë gjithë myzeqeja

Moj sorkadhja ime bukur
Po të them një fjalë ta dish
Po më fale një të puthur
Do të lë qoshen e shtëpisë

Më ka zënë sevdaja brenda
Me ty fle me ty unë zgjohem
Natën të shikoj në ëndrra
Në mëngjes kam frikë të zgjohem

Ref.
Ti Lushnjare, unë Lushnjar
Me sevdanë nuk ka pazar
Po ma pruri zoti mbarë
Do bëjmë dasmën këtë behar

Kur të marri dasma flakë
Kur në qiell të shkojë hareja
Si kjo dasëm s’keni parë
Do të thotë gjithë myzeqeja


Më Shumë Këngë Nga Eglantin Sota:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet