A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eglantina Toska

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  34
BIOGRAFIA: Eglantina Toska is a popular singer of Central Albania Traditional & Citizens' Traditional music. Eglantina Toska, një bilbil i këngës së Shqipërisë së mesme, jugut e veriut, një ndër zërat më të bukur të muzikës popullore qytetare shqiptare. Një profesioniste e muzikës popullore e konfirmuar dhe si këngëtare profesioniste nga Ansambli ISUF MYZYRI prej 10 vitesh dhe gjithashtu me titullin Artiste e shquar e qytetit të Elbasanit, ajo ka përfaqësuar muzikën shqiptare në shumë vende Brenda dhe jashtë kufinjëve. Karriera e saj ka nisur që herë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Bukurine Ma Dha Mamaja (2011)

Aj, Aj Bukale (2007)

Femra Fut Shejtanin Ne Shishe (2005)

Bel Holla (2002)


» Add A Song »

Elbasan I Bukur
Katjushka & Gajdja
Potpuri
Pipezat E Reja
Thellenza
Aj Aj Bukale
Ku Je Sonte
Femra Fut Shejtanin Ne Shishe
Bab E Nane, Diell E Hane
1000 Lezete


Related Artists:

Suzana Qatipi

Entela Ilirjani

Irma Gurakuqi

Ema Bytyqi

Liliana Kanina

Sevi

Sidorela Kelmendi

Burbuqe Rada

Alma Velaj

Lumnije Menxhiqi


Tags: Eglantina Toska, Eglantina, Englantina

Eglantina Toska in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019