Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eglantina Toska - Gershetat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Gershetat mi dredh
ballukun ma mbledh
te shkretat veshtrime
te embla mi hedh

Ref (2 here)
Zemera me digjet
vazhezo per ty
qe stefoli gojaa
ste shohin ata sy

Ne kohen e pare
shamit permbi balle
ne kohen e sotme
baluket menja

Ref (2 here)
Zemera me digjet
vazhezo per ty
qe stefoli gojaa
ste shohin ata sy

Thera lopen pasterma
kur vjen miku thela ska
thera lopen pasterma
kur vjen miku thela ska
kur vjen miku thela ska
nusja sec i hengerka
kur vjen miku thela ska
nusja sec i hengerka

Kush e ka gruan te holle
hidh e prit si kokerr molle
kush e ka gruan te holle
hidh e prit si kokerr molle

Kush eka gruan te trash
nga dysheku nxirje jasht
kush e ka gruan te trashe
nga dysheku nxire jashte
Cu trete nuse cu trete
si per mua dhe per vete
cu trete nuse cu trete
si per mua dhe per vete.


Ky tekst u dërgua nga Ambome

Eglantina Toska - Gershetat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gershetat".
3. Video është e këngës "Gershetat", por nuk këndohet nga Eglantina Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eglantina Toska:


Komente 0