Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eglantina Toska - Errësirë E Pyllit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

ERRESIRE E PYELLIT,
DEFRIM I NJERIUT
(Aman-Aman).
ERRESIRE E PYELLIT,
DEFRIM I NJERIUT.
POR SI DRITA E YLLIT
E BIJ E BARIUT
POR SI DRITA E YLLIT
E BIJ E BARIUT.

PYLLIN TUJ KERKUE,
HIJE PER ME GJET,
PYLLIN TUJ KERKUE,
HIJE PER ME GJET,
TI QENKE PER MU,
S'BASHKU MOJ TE DEFREJME,
TI QENKE PER MU,
S'BASHKU MOJ TE DEFREJME.

UNE ZEMREN E NGJITA,
ME TY MOR GJANAM,
UNE ZEMREN E NGJITA,
ME TY MOR GJANAN
SI YLLI AFERDITA
LINDE NE ELBASAN,
SI YLLI AFERDITA
LINDE NE ELBASAN


Ky tekst u dërgua nga Hena


Nuk kemi video për këtë këngë.


Eglantina Toska
Publikimi: 08/04/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Eglantina Toska - Errësirë E Pyllit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Errësirë E Pyllit".
3. Video është e këngës "Errësirë E Pyllit", por nuk këndohet nga Eglantina Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eglantina Toska:


Komente 0