TEKSTESHQIP

Eglantina Toska
Potpuri
Lyrics

Gershetat mi dredh
ballukun ma mbledh
te shkretat veshtrime
te embla mi hedh

Refreni
Zemera me digjet
vazhezo per ty
qe stefoli gojaa
ste shohin ata sy 2×

Ne kohen e pare
shamit permbi balle
ne kohen e sotme
baluket menja

Refreni
Zemera me digjet
vazhezo per ty
qe stefoli gojaa
ste shohin ata sy 2×

Thera lopen pasterma
kur vjen miku thela ska 2×

kur vjen miku thela ska
nusja sec i hengerka 2×

kush e ka gruan te holle
hidh e prit si kokerr molle 2×...kush e ka gruan te trashe
nga dysheku nxire jashte 2×

Cu trete nuse cu trete
si per mua dhe per vete 2×

DËRGOI: