A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Egzon Pireci

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Prizren 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Egzon Pireci is a popular singer and songwriter of Pop music. Egzon Pireci perndryshe XONI, hodhi hapat e para te muzikes i hodhi bashke me kengetarin e mirenjohur shqiptar Hekuran Krasniqin. Ai gjithashtu u be i njohur edhe me pjesmarrjen e talent show-it shqipetar The Voice of Albania ku arriti deri ne gjysmefinale. Në Maj 2013, Egzon Pireci merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Pse Te Doja". Në Nëntor 2013, Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Te Dua Sa Havan...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Këngët Më Të Bukura Popullore (2016)


» Add A Song »

Zemer Qysh Je
Forever
Zoti Ta Kthefte
Bravo Të Qoftë
Ndjeje
Mazamakeq
T'kom Gjithçka
Amor Mio
Maraklike

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Yll Limani

Lind Islami

Petrit Geci

Enur Pakashtica

Red Bloody

Qendrim Pllana

Gëzim Gashi

Vali Kuqi

Albatrit Muqiqi

ESTTO


Tags: Egzon Pireci, Xoni

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019