Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Egzona Gurguri

Tags: Egzona Gurguri, Egzona Gurkuri, Gerguri

Egzona Gurguri është një këngëtare e njohur. E bukur, capkëne dhe shumë punëtore. Kjo është këngëtarja nga Mitrovica Egzona Gurguri, e cila vazhdon udhëtimet e saj për të kënduar në shumë vende të ndryshme në Diasporë. Egzona vazhdon të jetë një nga këngëtaret më të kërkuara për të kënduar në Diasporë dhe ka javë që është shpërngulur në disa vende të Evropës duke qenë pranë shqiptarëve me repertorin e saj. Ajo ishte e ftuar speciale ne spektaklin Zhurma Show Awards 2013, ku këndoi një balad...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017