Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzona Salaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Ulqin 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 22 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Egzona Salaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare, popullore shkodrane dhe klasike. Që në moshë fare të vogël babai I saj i cili është kengetar dallon talentin e saj për muzikë. Që e vogël është marrë me aktivitete. Shkollen e mesme të muzikës e vazhdoi në Shkodër në shkollen “Prenkë Jakova” për kanto. Egzona ka marr pjesë në shumë koncerte e festivale si per muzikën klasike ashtu edhe për muziken tradicionale dhe te lehtë. Gjatë viteve qe kaloi ne shkollen e mesme në Shkodër u angazhua në kobcerte të ndryshme ne Teatrin Migjeni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Irsa Qosja

Pamela Kovaçi

Enxhi Kumrija

Artemisa Mithi

Festina Mejzini

Irena Metalla

Desara Smakaj

Xhejni Lito

Linda Sadiku

Aurora Kapo

Tags: Egzona Salaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet