Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ejup Rexha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12
 • Vendlindja:
 • Rimanishtë (Prishtinë) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 63 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ejup Rexha është një këngëtar i njohur. Fillet e para të karrierrës, shihen në Ansamblin "Ramiz Sadiku", për të vazhduar mëpas edhe në Ansamblin "Minatori i ri". Ka realizuar disa albume me këngë kryesisht popullore, të cilat kanë pasur bujë të madhe. Ai është pjesëmarrës në Festivalin e madh, "Akordet E Kosovës", gjithashtu pjesëmarrës nëpër turne të ndryshme nëpër botë. Ejupi është i martuar dhe ka 4 djem, me të cilët jeton dhe vepron në Londër. Më datë 1 Nëntor 2012, Ejup Rexha p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fehmi Kastrati

Met Sadiku

Enver Muluka

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi

Anton Tetaj

Enver Petrovci

Haxhi Dauti

Haxhi Maqellara

Esat Maxhuni

Tags: Ejup Rexha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet