Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
El-One

Tags: El-One, El One, L-One, Luan Hajdari

Vendlindja: Mitrovicë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 28 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Bricjapi  
El-One është një këngëtar jo shumë i njohur. El-One, (emri i vertete Luan Hajdari) merr rrugën për gurbet me gjithë antarët e familjes të tij ne moshen 4-vjeçare dhe u shpërngulën më së pari në Sier në kanton të Valisit prej vitit 1994 deri në vitin 2000. Më pas Luani rikthehet sërish në vendlindje, Kosovë. Në 2002 Luani vendoset në Gjenevë, Zvicër, ku jeton aktualisht dhe merret me pasionin e tij, muzikën Hip Hop. Hiti i tij i parë me titull "Mafia Kallash" incizuar në vitin 2004, u mir...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nuk ka akoma asnjë votë

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017