Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Elbansan Munishi - Mbremja E Fundit Maturante  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/09/2009

2009-09-27T09:15:19+00:00Q'esht kjo fest e gezim sonte
(Q'esht kjo fest e gezim sonte)
Mbramje fundit maturante
(Mbramje fundit maturante)

Kater vjet ne banka bashk
Nje sekret askush se di
Vetem zemrat qe jan dasht
Vetem Zoti un dhe tii (2x)

Sa endrra n'mendje pate
(Sa endrra n'mendje pate)
Sa te du moj maturante
(Sa te du moj maturante)

Oo sa shpejt mbaruam vitin
Profesor na len rehat
Jo askush s'ma ngacmon shpirtin
Jam ma i lumti maturant (2X)

Sa her zemra rinkii tinki tak
(Sa her zemra riki tiki ta)
Her gezime her merak
(Her gezime her merak)

Mbremje fundit MATURANTE
Eja tkercejm gjith ni valle
T'ja shtojm oret kesaj nate
Na pret shkolla me e madhe (2x)

Eja tkercejm gjith ni valle
(Eja tkercejm gjith ni valle)
Na pret shkolla me e madhe
(Na pret shkolla me e madhe.. Hejj


Ky tekst u dërgua nga  Tingulli
Më Shumë Këngë Nga Elbasan Munishi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet