Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elda Berisha

Tags: Elda Berisha

Vendlindja: Tiranë   
Elda Berisha është një këngëtare e njohur. Dalja e pare e saj ne skene ka qene ne vitin 2003 me kengen Diskoteka. Po ne kete vit ajo nxorri albumin e saj te pare me 12 kenge te titulluar Diskoteka, nen ekskluzivitetin e shtepise diskogafike FUGA gjithashtu te shoqeruar dhe nga 2 videoklipe te tjera te titulluara Lajkatare s`jam dhe Pse me ben te vuaj. Ky album korri nje sukses te madh ne tregun muzikor. Pas 6-7 vitesh Elda Berisha kthehet prap ne skene me kengen U prish dynjolliku, me bas...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  17

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017