TEKSTESHQIP

Elda Berisha
Diskoteka
Lyrics

Diskoteka plot me drita vec muzik degjohej
nje djalosh i bukur brenda me afrohej
me ngadale vallezon kureshtar me shikon
nje shikim e provokon.(2x)

Te dua...ne zemren time te plagosur je vec ti
si nje femi te dashurova
mos u largo...vallzo sonte me mua
asgje tjeter nuk dua(2x)

Je i bukur me kan then se ke shum sukses
eja afer mos me ler,mos me ler te pres
me pelqen kur te shoh
dhe pse un nuk te njoh
sot ke pi alkol per dashuri mos fol(2x)

Te dua...ne zemren time te plagosur je vec ti
si nje femi te dashurova
mos u largo...me mua ti
vallzo sonte me mua
asgje tjeter nuk dua(2x)

Je i bukur me kan then se ke shum sukses
eja afer mos me ler,mos me ler te pres
me pelqen kur te shoh
dhe pse un nuk te njoh
sot ke pi alkol per dashuri mos fol(2x)

Te dua...ne zemren time te plagosur je vec ti
si nje femi te dashurova
mos u largo... me mua ti
vallzo vallzo sonte me mua
asgje tjeter nuk dua (4x)

DËRGOI: