A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  74
  • Emri i Vërtetë:
  • Elda Shabani
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Elda Shabani (Madonna Shqiptare) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elda Shabani, e njohur per publikun shqiptare me pseudonimin Madonna shqiptare, eshte kengetare, aktore, drejtuese e spektakleve ne tv shqiptare, fituese e cmimit te pare ne festivalin kenga e dasmes e cila fitoi diskun e arte me kengen "Luni Luni Me Sevda". kete disk te arte pati nderin tja dorezoje ambasadori turk ne shqiperi, pas nje kohe te gjate mungese ne shqiperi, pupliku shqiptare i beri nje pritje fenomenale ne kete koncert, Madonna shqi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Enkit

Shto profile

zyrtare

Aman Aman (2007)

Bota Ime (2004)

Ke Diçka Që Më Pëlqen (2001)

Eja K' Tu (2001)

Elda (1999)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Jeta Faqolli

Ingrit Gjoni

Juliana Pasha

Inis Gjoni

Manca Špik

Adelina Thaçi

Mimoza Mustafa

Diellza Kolgeci

Jehona Sopi

Eliza Hoxha


Tags: Elda Shabani, Madonna Shqiptare, Madona Shqiptare

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019