TEKSTESHQIP

Elda Shabani
Ti
Lyrics

Ti nuk e di pse nuk vjen.
Ti nuk e di pse genjen.
Eja sonte dua te te them sa te dua.
Te te them te dua.

Ti larg e afer me rri.
Ti qe s`te ngjan asnjeri.
Luan si nje loder,
Ti me mua, si femi.

Ref
Ta them dhe prap ta them, se me genjen.
Dhe prap te dua, se ti je ai qe je.
Qe zemer s`ke, por je per mua.

Ku ke qene, pse s`erdhe mbreme.
Te tjera ben, te tjera thua sa here vjen.
Dhe iken vjen, ti me rremben,
ne krahet e tua dhe genjen.

Eja se ti shpresat mi ngjall.
Ti qe me del dhe ne balle.
Eja engjell qofsh apo djall.
Te besova, te besoj.

Ti qe enigmen ma gjen.
Ti qe te falesh ia vlen.
Eja dhe genjeshtrat ty ti dua.
Sa cudi ?

Ref (2.x)

DËRGOI: