Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eldis Arrnjeti

Eldis Arrnjeti
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Shtator 2003
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: pop

Eldis Arrnjeti është këngëtar i njohur. Ka studiuar në shkollën e mesme të muzikës “Prenk Jakova” në instrumentin e fagotit dhe instrument sekondar saksofon.

Ka marrë pjesë në evenimente muzikore që në moshën 10-vjeçare tek “Bilbilat e Vegjël” si finalist;

Fitues i çmimit të 2-të në Festivalin “Pranvera Fest” dhe Festivalin “Akullorja Fest”.

Pjesëmarrës në spektaklin “Gjeniu i Vogël 7” ne vitin 2016.

Në vitin 2021, merr pjesë në konkursin “Këngë moj” ku fiton çmimin e dytë.

Në Mars 2021, Eldis Arrnjeti merr pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Akoma Jo", për herë të parë në kategorinë New Artist.

Me 27 tetor 2021 merr pjese ne Tributen "Gent Demaliaj dhe Djemte e Detit" ne Amfiteatrin e Tiranes.

Në Dhjetor 2021, Eldis Arrnjeti merr pjesë në Festivali I 60-Të Në Rtsh me këngën "Refuzoj, ku fitoi çmimi e tretë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2