Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eldis Arrnjeti - Refuzoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Kur të pyeta pse
Histori e gjatë më the
Rastësisht të takova dje
Doja të të thoja zemrën ku e le?
Por çuditshëm
Në sytë e tu unë humba krejt
M'kish marrë malli me t'pa
E me t'pyt për mu a ke ga?
N'ëndërr po t'kërkoj
Dhe më s'po të takoj
Po kam frikë të marr unë frymë
Të t'humbas unë refuzoj
Frikë t'jetoj
Edhe veten shpesh unë harroj
Kur vazhdoj të mendoj
Që pa ty unë s'mund të rroj

[REF.:]
Më thuaj pse shikim më vret?
Më thuaj atë gabim a kam kohë unë me e fshi?
Thuaj edhe sa
Shpirti im duhet me qa?
Se më zemra s'duron
Vetëm ty t'kërkon të don

Ende dëshiroj të të kem ty pranë
Nuk arrij t'kuptoj pse shpirti
Brengë të madhe brenda mban
Se kur ty s'të kam
Edhe veten nuk ndjеj pranë
Zemra dorëzohet, se k'të pеshë më nuk e mban

[REF.:]
Më thuaj pse shikim më vret?
Më thuaj atë gabim a kam kohë unë me e fshi?
Thuaj edhe sa
Shpirti im duhet me qa?
Se më zemra s'duron
Vetëm ty t'kërkon të don

[REF.:]
Më thuaj pse shikim më vret?
Më thuaj atë gabim a kam kohë unë me e fshi?
Thuaj edhe sa
Shpirti im duhet me qa?
Se më zemra s'duron
Vetëm ty t'kërkon të don
Eldis Arrnjeti
Publikimi: 01/12/2021
Festivali: Festivali I 60-Të Në Rtsh
Teksti: Eldis Arrnjeti
Muzika: Bujar Daci


Eldis Arrnjeti - Refuzoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Refuzoj".
3. Video është e këngës "Refuzoj", por nuk këndohet nga Eldis Arrnjeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eldis Arrnjeti:


Komente 0