TEKSTESHQIP

Eldis Arrnjeti
Ftohtë
Lyrics

Afer ndjej duart e tua
Akull jam prap un sot
Ne grusht mbledhur lotet e tu kam
Bot me fal, me fal ti zot

Pa ty zemra thjesht pulson
Kerkoj falje, falje ne pendese
Koha jone akoma skish mbaruar
Imazhin tend mbaj ne kujtese

Ref.
Te pres eja sot
n enderr m perqafo
I ftohte eshte dielli
kur ty nuk te shoh
sa ftohte e acar
endrrat me kan ngrir
tpakten ma kthe historine
qe ta tregoj

si vegim me del kudo
Te afrohem dalengadale
vetja vetes si thot dot vazhdo
te dua pak eshte kjo fjale…
INFO
Për të dhuruar akoma më shumë emocione, projekti muzikor prezantohet tek publiku me vlera artistike me një videoklip, video produksioni i të cilit u punua nga Maison Kavaja. Ky videoklip u publikua më 31 Maj 2022. Autor i muzikës është Bujar Daci, tekstin e shkroi vetë artisti, ndërsa okestracioni dhe produksioni audio e përshtati Sajmir Çili.