Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eleminimi - E Di Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Eleminimi :

askushh

okeeejjj

eleminimi joo
banda butuesi

Verse 1 :

Hala Jam me rrep , tash e 8 vjet
sen skom en xhep , e xhepi o ka m'flet vet
me veti thom , qysh ka mundsi ?
me cue kohen dom , e mos me marr merzi
per cudi , pse i ni , hallki ka thon
si t'flasin pa dit , dojn me dit punen ton
heret a von , mir e lom pa rondsi
e din a nuk e din , mu ma din zoti permi
dashni per vllazni , marakun per vlla
rrespektin per cdo kon , si rrespektue mka
ngaqe ka , qaq sa , me pas me u vu emen
sen sun maj men vec , tona me mu emen
e temen , sun e bon kush pa u nie qeshtu
me tshti me ba be , si spe pa tjeter ku
ti si thu ? ku ? ktu , ska pas industri
per qef vec per qef , lezetin me ja ni

Reff x2 :

e di
sa her vij jau bi fjalt en n'vesh
se njo e boj e rri , 1 mij tjerve jau vjen tesh
e un rri si zotni , me bo me hi kunder nesh
se ska djal e fjali si ma bon mue mos u tesh

Verse 2 :

E jom tipik o publik , shrehna n'liri
ku liria e fjals osht kritika n'rubrik
si taktik me ta dit , piken e dobt
e t'shtin me u perkik hajde ti ka i kopt
e mos u ngopt kush vec , typin ma shum
gjithkush dojn t'provojn , e shojn Qysh merr fun
si n'qytet , n'katun , n'katun e n'qytet
pa dit me ba ven , as se veni jot nuk t'pret
po e din vet m un spo t'veti kerko
kom lind me bo rrep , e me thon qe ku o
numri njo per kto , e per veti kom shok
shum trupa 1 shpirt , ton t'tjert ner tok
kushdo bon , bijn posht
ska me shqiptart
per t'mir e per t'keq , shqiptarin n'rradh t'par
mercenar deri n'dhe , shpehje kom me ton zemer
lakmin sja kom kuj , e m'lakmojn deri n'emer

Reff x2 :

e di
sa her vij jau bi fjalt en n'vesh
se njo e boj e rri , 1 mij tjerve jau vjen tesh
e un rri si zotni , me bo me hi kunder nesh
se ska djal e fjali si ma bon mue mos u tesh

Verse 3 :

E kom msu si , sa ma shum me u provu
ja boj rrugen gati , me dit ka me i cu
me dit me i udhzu , sa her kom cka me u dhan
kshill me deshir , e me t'mir me jau lon
ta majn t'tan po , nese t 'ton veki thej
kushdo kush me kon , i thom fryj se po t'djeg
ba me t'prek , m'vje keq smun t'nimoj
i boj gjonat thjesht , e vec drejt i drejtoj
e kuptoj , vec ja thom si ka shpirt mem kuptu
asyen pse kur flas , ska pse kush mem kundershtu
pa u nal ne me mu , se pa kon smun i bo
sa do me u munu , mu emrin kush smun ma ndro
si me to si pa to , un e maj 1 qellim
o bo cka o bo , e kom bo me besim
a pe nin ne vazhdim , ka kuptim me cilsu
si njo jom per t'ton , kur t'ton tjen per mu

Reff x2 :

e di
sa her vij jau bi fjalt en n'vesh
se njo e boj e rri , 1 mij tjerve jau vjen tesh
e un rri si zotni , me bo me hi kunder nesh
se ska djal e fjali si ma bon mue mos u tesh

e diiiiiiiii


Ky tekst u dërgua nga Edvini   dibrani111Eleminimi
Publikimi: 26/03/2009
Festivali: Top Fest 6


Eleminimi - E Di
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Di".
3. Video është e këngës "E Di", por nuk këndohet nga Eleminimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eleminimi:


Komente 0