Eleminimi
Eleminimi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Ermal Doshlani:
 • Vendlindja:
 • Tropoje Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 13 Maj 1985
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: Eleminimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tiji vertete eshte Ermal Doshlani, eshte nga Tropoja dhe nje nga antaret kryesore te Bandes Butuesi. Lloji i muzikes qe ben eshte hip-hop dhe rrep, por ai me perpara ka studiuar per mjeksi infermieri. Në Prill 2005, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Pa Ty", në bashkëpunim me Experti. Në Prill 2006, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Luje Cike". Në Maj 2007, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "V...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0