Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eleminimi - Tropojance Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U BA BOTA MBAR E MRAPSHT SI MRAPSHT E MBAR NA MAN EN'RRETH.
I BAN TOKA T'PARE E T'MRAMT I MRAMTI TPARIN MA SE NJEF...
DUKET SHEF EN MENE T'VET SI KERRCET PER NJERI T'LEM.
I SHTI VETI MLLEF EN XHEP SE PER RRESPEKT E DIN SA VLEJM…
... See More
THOM SA KEM E KENA NDERTEPER T'KNAQUN ME ATDHE.
RRIM SA JEM E JENA VLERLUM AI SI KA SI NE…
DERI N'DHE RRNOJM PER TOSA DO LARG RRIM PREJ TIJ…
ASHT PER BE TBETOHEM N'TO NUK KA KUN SI AT NDJESI…

NA PARAPRI 1 DASHNI SI NUK KA FJAL NOMENKLATUR.
I PERFSHI ME 1 FJALI MADHESHTIA SAJ VEC E THUR…
MBURRU BURR NUK T'NAL KUSH KA ARSYE MEU SHQIPTUE.
ULET SHQIPJA PER MI GUR E SHE MI KERRSH KA MEU CUE…

I THRRET THUE TKA NIGU ME FLUTURUE NSHQIPTARI.
GERRHET E NISET ME SHTEGTU NUK T'HARROJM MOJ NAN SHQIPNI...
T'KTHEHEM N'GJI HERET A VON MA MIR VON SE SA KURR.
NUK NGREHEM NALT PA VEN TONJETA JON O N'BAJRAM CURR..
Bajram Curr o Bajram Curr, emni jot s'harrohet kurr...1


Ky tekst u dërgua nga  KkamikazZEleminimi
Publikimi: 19/05/2010


Eleminimi - Tropojance
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tropojance".
3. Video është e këngës "Tropojance", por nuk këndohet nga Eleminimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eleminimi:


Komente 0