A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elgit Doda
  • Origin:
  • Burrel 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 30
  • Birthday:
  • 16 December 1988
  • Zodiac sign:
  • ♐ Shigjetari
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  189
Music genres: Pop

Elgit Doda is a very famous singer, songwriter and producer. Quhet Elgit Doda dhe ka hyre ne muzike si furtune me krijimtarine e tij. Vazhdon shkollen per muzike, kendon edhe vete, ka bere disa kenge te suksesshme, por shperthimin e madh e ka patur tek “Kenga Magjike”, ku ka sjelle me te vertete kenge shume te bukura. Me siguri qe kompozitoret e tjere pjesemarres do ta kene ndier furtunen me emrin Elgit, sepse kesaj radhe, me sa shohim, sukesi do te jete i tij, qofte me balada apo dhe muzike ritmike.

Më datë 16 Maj 2013, Ronela Hajati publikon videoklipin "Mala Gata", në bashkëpunim me Elgit Doda. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga vetë Ronela Hajati. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Ronela Hajati u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), SVFM 2014 (2014), Zhurma Show 2013 (2013).

Më datë 29 Korrik 2013, Adelina Tahiri publikon videoklipin "Mjaft", në bashkëpunim me Elgit Doda.

Më datë 27 Gusht 2013, Xhensila publikon videoklipin "Liar", në bashkëpunim me Elgit Doda. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Rozana Radi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 2 Maj 2014, Elgit Doda publikon videoklipin "Ti Doje...". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në Nëntor 2014, Elgit Doda merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Insta".

Më datë 4 Korrik 2015, Elgit Doda publikon videoklipin "Dikush Te Do".

Në Maj 2015, Noizy merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Vetem Ti Je", në bashkëpunim me Elgit Doda.

Më datë 11 Korrik 2015, Jenny Jonas publikon videoklipin "Ne Zemer", në bashkëpunim me Elgit Doda.

Më datë 17 Gusht 2015, Zaimina Vasjari publikojnë videoklipin "Blackout", në bashkëpunim me Elgit Doda. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Big Basta. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Zaimina Vasjari marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 2 Korrik 2016, Noizy publikon videoklipin "Pa Mu", në bashkëpunim me Elgit Doda.

Në Shtator 2016, Elgit Doda merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Ajer".

Më datë 7 Mars 2017, Elgit Doda publikon videoklipin "Ajo Iku", në bashkëpunim me Alar Band.

Më datë 28 Prill 2017, Elgit Doda publikon videoklipin "Asaj". Muzika e këngës u punua nga vetë Elgit Doda, ndërsa për orkestrimin u kujdes Elgit Doda. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 9 Korrik 2017, Dario publikon videoklipin "Ndjenje", në bashkëpunim me Elgit Doda. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 28 Prill 2018, Elgit Doda publikon videoklipin "Nuk Ke Faj". Muzika e këngës u punua nga vetë Elgit Doda, ndërsa për orkestrimin u kujdes Maringlen Boja.

Më datë 6 Gusht 2018, Elgit Doda publikon videoklipin "A Ma Fal", në bashkëpunim me Ilger. Muzika e këngës u punua nga vetë Elgit Doda, teksti u shkrua nga Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Elgit Doda ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Dhurate Prej Saj", në bashkëpunim me Killua.

Më datë 20 Shkurt 2019, Elgit Doda publikon videoklipin "Dhurate Prej Saj", në bashkëpunim me Killua. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Klea Huta & Killua, ndërsa për orkestrimin u kujdes Maringlen Boja & Elgit Doda.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  ismeti19  

Klea Huta

(His girlfriend)

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles


More news about Elgit Doda »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019