Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elhaida Dani - Diell  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  32

Teksti:

Sokol Marsi

Teksti:

Viola Trebicka

Muzika & Orkestrimi:

Aldo Shllaku

Pjesëmarrëse në

Festivali i 53-të Në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2014

2014-12-27T20:41:13+00:00

Unë jam një det ku ti lundron
një anije kujtimesh mbushur plot
me copëza jete, ngjyra vjeshte të vonë
Ti je ai, tek unë ti jeton

Mendime, ethe dhe zjarr si diell
si llavë e nxehtë në trup më përshkron
më flet me gjuhën e zemrës
dhe atë çast kur në sytë e mi mungon

REF:
Unë të kërkoj dhe lart fluturoj
një aromë pa fund dhe ëndërr pa mbarim
ti je për mua, je një dritë
dhe botën e çoj
unë të kërkoj
një jetë me ty të jetoj

Përballë me ty lart fluturoj
në krahët e tu marr forcë e s'të lëshoj
ti qiell i pastër që dimrin tek unë e frikëson
ty të kam diell dhe kurrë mos më lësho

Mendime, ethe dhe zjarr si diell
si llavë e nxehtë në trup më përshkron
më flet me gjuhën e zemrës
dhe atë çast kur në sytë e mi mungon

REF:
Unë të kërkoj dhe lart fluturoj
një aromë pa fund dhe ëndërr pa mbarim
ti je për mua, je një dritë
dhe botën e çoj
unë të kërkoj
një jetë me ty të jetoj

Këndon dhe hëna
kur ti të jesh i marrë
dy zemra bashkë stuhinë kthejnë në varkë
se unë jetoj në trupin tënd tani
ne jemi një port
gjithçka unë dhe ti
Ne jemi 1!

REF:
Gjithçka tek ty unë kërkoj dhe lart fluturoj
një aromë pa fund dhe ëndërr pa mbarim
ti je për mua, je një dritë
dhe botën e shoh
unë të kërkoj
një jetë me ty do jetoj
Gjithçka tek ty unë kërkoj
dhe botën e shoh
me ty jetoj
me ty jetoj


Më Shumë Këngë Nga Elhaida Dani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet