Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elhame Mustafa & Kumrije Mustafa - Maturant (Feat. Besim Krasniqi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Besim Krasniqi

Atmosferen sonte
bashk dojna me kall
ne ket nat te bukur
plot gezim e mall

mikja ime
ce po me rrin pran
du me t'than dicka
ce kurr nuk ta kam than

Per kto vite
bashk ce i kem kalu
zemren time
per çdo dite ma ke pushtu

Per kto vite
bashk ce i kem kalu
zemren time
per çdo dite ma ke pushtu

REF:
ska ma mire se maturantat
sbashku kur festojn
cakrrojm gotat hedhim valle
kenga le t'jehon

Kujdestar profesora
ju kujtoj me malle
gjithe keto vite bashk ce i kaluam
me naj ba hallall

Kumrija & Elhamja

Atmosferen ti e bane
dhe ma t'nxeht
zemrin time e ke ba
me rreh ma shpejt

Hapni zemrat sonte
........... miqt e mi
kete nat mature
do ta m'bajm kujtim

Ket moment gezimi
oh sa e kam prit
dashnin tande
e kam ndje çdo dite

Kete nate mature
kurr mos me harru
se dy maturanta
shum jane dashuru

REF:
ska ma mire se maturantat
sbashku kur festojn
cakrrojm gotat hedhim valle
kenga le t'jehon

Kujdestar profesora
ju kujtoj me malle
gjithe keto vite bashk ce i kaluam
me naj ba hallall


Ky tekst u dërgua nga  BeniKumrije Mustafa & Elhame Mustafa
Featuring: Besim Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/05/2012


Elhame Mustafa & Kumrije Mustafa - Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant".
3. Video është e këngës "Maturant", por nuk këndohet nga Elhame Mustafa & Kumrije Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elhame Mustafa:


Komente 0