TEKSTESHQIP

Elhame Mustafa & Kumrije Mustafa
Maturant
Lyrics
(Feat. Besim Krasniqi)

Besim Krasniqi

Atmosferen sonte
bashk dojna me kall
ne ket nat te bukur
plot gezim e mall

mikja ime
ce po me rrin pran
du me t'than dicka
ce kurr nuk ta kam than

Per kto vite
bashk ce i kem kalu
zemren time
per çdo dite ma ke pushtu

Per kto vite
bashk ce i kem kalu
zemren time
per çdo dite ma ke pushtu

REF:
ska ma mire se maturantat
sbashku kur festojn
cakrrojm gotat hedhim valle
kenga le t'jehon

Kujdestar profesora
ju kujtoj me malle
gjithe keto vite bashk ce i kaluam
me naj ba hallall

Kumrija & Elhamja

Atmosferen ti e bane
dhe ma t'nxeht
zemrin time e ke ba
me rreh ma shpejt

Hapni zemrat sonte
........... miqt e mi
kete nat mature
do ta m'bajm kujtim

Ket moment gezimi
oh sa e kam prit
dashnin tande
e kam ndje çdo dite

Kete nate mature
kurr mos me harru
se dy maturanta
shum jane dashuru

REF:
ska ma mire se maturantat
sbashku kur festojn
cakrrojm gotat hedhim valle
kenga le t'jehon

Kujdestar profesora
ju kujtoj me malle
gjithe keto vite bashk ce i kaluam
me naj ba hallall

DËRGOI: