A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eli Fara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  437
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eli Fara është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore korçare. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kenget...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Shkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Te Dua Per Vete (2009)

Best Serenate (2005)

Hitet Popullore (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (2001)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


» Dërgo Një Këngë »

Nga Dashuria
Vetem Sonte
Denglat
Me Mua Mos...
Duame
Vjeshte
Kur Me Zbret Nga Voskopoja
Ne Ke Perendi
Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani
Molla Në Bahçe


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Eranda Libohova

Inva Mula

Parashqevi Simaku

Merita Halili

Anita Bitri

Orinda Huta

Ava Max

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Genta Ismajli


Tags: Eli Fara, Korca

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019