A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elida Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  44
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Elida Kryeziu është një këngëtare e njohur. Elida Kryeziu kreu shkollën fillore në Prishtinë dhe të mesmen në shkollën Prenk Jakova. Vazhdoi studimet në Prishtinë në Akademinë e Arteve dega-Pedagogji. Pas përfundimit të studimeve në vitin 2002 vazhdoi studimet pë kanto në Tiranë. Në vitin 2006 ajo rikthehet në Prishtinë për të vazhduar masterin në drejtimin Kanto poashtu fiton edhe masterin në Tiranë. Elida njihet si këngëtare e festivaleve dhe këngëve baladë. Ende nuk mund të flasë shu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Enxhi Nini

Valbona Zhuleku

Saranda Imeri

Syzana Jashanica

Habibe Ostreni (Bibe)

Dafina Kastrati (Gjakove)

Elita Reçi

Behare Shala

Liria Dedvukaj

Mimoza Gjikola (Mimi)


Tags: Elida Kryeziu, Elita Kryeziu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019