Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
 • Vendlindja:
 • Bajram Curri 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Elida Rusta është një poete. Ajo lindi në qytetin e vogël alpin të Bajram Curri dhe mbaroi shkollën fillore dhe të mesmen në qytetin e saj të lindjes. Në vitin 1990 ajo filloi studimet në Shkodër, në Universitetin “Luigj Gurakuqi”, Fakultetin e Shkencave Sociale, dega “Gjuhë dhe Letërsi”, për t’i mbaruar në 1994. Ajo aktualisht jeton dhe punon në Shkodër. Ajo ka botuar dy libra me poezi:  1. "Një mijë vjet Ajkuna" në 2016 2. dhe "Engjëjt që nuk mbanin dorë" në 2019.   A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Olimbi Velaj

Valentina Llapri

Lumturi Ymeri

Ganimete Jashari

Albana Subashi

Maria Kuçi

Lindita Prenga

Eva Kacanja

Shpresa Ymeraj (Poete)

Ilire Zajmi

Tags: Elida Rusta


Komente mbi këtë artist