Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elida Shehu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Elida Shehu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Elida Shehu ka përjetuar atë që këndon: u rrit në Shqipëri dhe u shqua si një këngëtare e re. Por nuk qëndroi gjatë në Shqipëri dhe tani jeton Gjermani. Me zërin e saj ka bere per vete publikun e ri. Në Dhjetor 1978, Elida Shehu merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Grurë Dhe Këngë". Në Dhjetor 1979, Elida Shehu merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Seç Më Fton Në Stan". Në Dhjetor 1979, Eduart Jubani & Elida Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Miga Hysi

Violeta Simoni

Pavlina Nikaj

Aida Ndoci

Rozeta Doraci

Bruna Sota Hoxha

Petrika Rëmbeci

Jolanda Dhamo

Alida Hisku

Morena Reka

Tags: Elida Shehu


Komente mbi këtë artist