Elida Shehu
Elida Shehu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja
  • Shqipëri
  • Jeton në
  • Gjermani

Biografia

BIOGRAFIA: Elida Shehu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Elida Shehu ka përjetuar atë që këndon: u rrit në Shqipëri dhe u shqua si një këngëtare e re. Por nuk qëndroi gjatë në Shqipëri dhe tani jeton Gjermani. Me zërin e saj ka bere per vete publikun e ri. Në Dhjetor 1978, Elida Shehu merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Grurë Dhe Këngë". Në Dhjetor 1979, Elida Shehu merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Seç Më Fton Në Stan". Në Dhjetor 1979, Eduart Jubani & Elida Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3